ورزش داروی تضمین کننده سلامت جسم و روح

ورزش داروی تضمین کننده سلامت جسم و روح

ورزش کردن و فرهنگ ورزش کردن در میان زنان جامعه و حتی کل اجتماع،به صورت امری حاشیه ای با زندگی افراد درآمده است که فقط نقش کوچکی آن هم فقط در اوقات فراغت بعنوان سرگرمی دارد،در این میان بسیاری از زنان توانسته اند این محدودیت ها را کنار بگذارند و نقش تاثیر گذاری بر جامعه ایفا نمایند.
زنانی که بصورت مداوم ورزش میکنند از لحاظ شخصیتی افراد موفقی هستند که میتوان گفت این پیشرفت ناشی از اعتماد به نفس فراوان آنهاست که توانسته اند این راه سخت را طی کنند و به خودباوری برسند.
به همین منظور به سراغ یکی از بانوان ورزشکار شهرستان شفت رفته و دقایقی با ایشان هم سخن شدیم و مصاحبه ای ترتیب دادم که مشروح آن به شرح ذیل می باشد:

@@در ابتدا خودتان را برای خوانندگان پایگاه خبری ستاره های شمال معرفی نمایید:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر از اینکه فرصتی به بنده دادید تا بعنوان عضو کوچکی از جامعه بانوان کشور دقایقی در خدمت خوانندگان محترم این پایگاه خبری باشم.
اینجانب زهرا روستا هستم متولد سال ۱۳۶۹ ازشهرستان شفت.

@@ورزش کردن را از چه سالی شروع کردید،بعبارتی نقطه حرکت شما در ورزش از چه سال و در چه رشته ای بود:

من از سن ۷ سالگی با کاراته پا به عرصه ورزش گذاشتم در سالن شهید علیزاده مجموعه ورزشی تختی شهرستان شفت زیر نظر استاد مصدقی و تا ۱۲ سالگی این ورزش را ادامه دادم،سپس از ۱۲ سالگی به بعد زیر نظر اساتید مهدیزاده و شمسی پور به ورزش ژیمناستیک روی اوردم و همچنان در این زمینه نیز فعالیت دارم،در کنار این ورزش از سال ۱۳۹۴ هم به رشته ورزشی پارکور روی آوردم زیر نظر استادان شریفی،مفیدی و موقر.

@@ در حال حاضر خودتان به آموزش هنرجو نیز مشغول هستید:

بله مربی ژیمناستیک هستم از سال ۱۳۸۹،مربی پارکور از سال ۱۳۹۵، مربی ژیمناستیک ناحیه یک آموزش و پرورش استان گیلان،مسئول سینمای اکشن عالیبود استان گیلان ،دانش آموخته و عضو دپارتمان مربیان علوم ورزشی گروه بین المللی بیداردل کشور، رئیس رشته هوگام ورزشی((عبور از موانع)) استان گیلان و نایب رئیس پارکور رشت و اولین مربی تو بخش بانوان پارکور استان گیلان.

@@ در لا به لای صحبتهاتون از ورزش پارکور حرف زدید کمی بیشتر در این زمینه توضیح دهید:

داوید بل، بنیان‌گذار پارکور در فرانسه می‌گوید: جنبهٔ فیزیکی پارکور، غلبه‌کردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این‌که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید. پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خویش است. پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد. «کارایی» یکی از مهم ترین مشخصه‌های پارکور است، و به این معنی است که لازم نیست حرکات سریع‌ترین باشند، بلکه باید مستقیم‌ترین و با صرف انرژی کمتری انجام شوند و همچنین مانع آسیب دیدگی دراز مدت یا کوتاه مدت شوند.
پارکور یعنی عبور از موانع در سریعترین زمان ممکن با استفاده از روان ترین و کارآمدترین و کاربردی ترین و آسان ترین و ساده ترین شیوه حرکتی با کمترین ارزش مصرف بدن از یک مبدا به یک مقصد.

@@در مورد کلاسهای ورزشی که به آموزش هنرجو می‌پردازید توضیح دهید:

خب الان با توجه به شیوع و گستردگی بیماری کرونا یک مقدار شرایط متفاوت است با قبل از آن، تعداد هنرجویان فعال در ورزش پارکور در رشت حدود ۵۰ نفر بزرگسال و ۳۰ نفر کودک هستند که قبل از کرونا در آکادمی پارکور گیلان واقع در رشت به اموزش هنرجویان می پرداختم، ولی پس از کرونا اکادمی متاسفانه جمع گردید و بخاطر نداشتن آکادمی به صورت چرخشی در باشگاههای مختلف با اجاره سالن آموزشهای لازم را ارائه میدهم.

@@ با توجه به شرایط متاهل بودن و فرزند داشتن جنابعالی،در حال حاضر نقش ورزش در زندگی شخص شما نقش مثبتی دارید یا منفی:

صددرصد مثبت بوده،با توجه به اینکه تاهل و دوران بارداری برای خانم ها با شرایط ویژه فرهنگی کشور نیاز به استراحت و مراقبت داره، من بر خلاف این رویه عمل کردم و در تمام طول بارداری و حتی شب قبل از فارغ شدن در باشگاه بودم،نتیجه ای که گرفتم این بود که کودکی بسیار ورزیده تر و زبده تر و سالم پرورش دادم و اسیر حالات قبل و بعد از بارداری از قبیل افسردگی و… نشدم.
در مورد تاهل نیز چون شریک زندگی من فردی ورزشی و ورزش دوست هست،توانسته پلی باشد برای زودتر طی کردن مسیر موفقیت و رسیدن به نقطه اوج ورزشی که در اینجا فرصت را مغتنم شمرده و از ایشان تشکر فراوان می نمایم.
نکته دیگر در مورد کودک من، علاقه به باشگاه ورزشی و سعی بر انجام حرکات ورزشی و کپی برداری مثبت از ورزش به شدت علاقمند یادگیری ورزش است و عادت به اینکه ورزش بخشی از زندگی و روزمرگی های بچه ام باشد،زیباترین حس و قسمت مادرانه زندگی من است.

@@ چه صحبتی با بانوان شهر،استان دارید در مورد ورزش و تشویق آنها برای روی آوردن به ورزش:

خیلی از خانم ها را می شناسم که علاقه به یادگیری و ورود به حوزه های ورزشی دارند ،اما بیشترین چیزی که طی صحبتها و مشاوره هایمان به آنها مشاهده میشود این است که میگویند از سن ما گذشته و… که باید عرض کنم که سن میتونه فقط یک عدد باشد ،میزان علاقه به ورزش و یادگیری، اصل مهم و واجبی هست که میتواند الگو قرار بگیرد،مخلص کلام اینکه ورزش تنها داروی شفابخش سلامت جسم و روح است،دارویی کاملا دست ساز خویش.

@@جمله کلیدی شما در مورد ورزش:

ورزش باعث میشود فرزندانمان،دختران،پسران،فارغ از هرنوع جنسیت،از مواردی چون اعتیاد و انحراف و… دور بمانند و تقویت اعتماد به نفس و خودباوری را در خودشان پرورش داده که به نظر من اصل مهمی در زندگی شخصی و اجتماعی هر فردی می باشد.

@@حرف آخر:

سلامت باشید و سلامت بمانید و ورزشکار.

درباره نویسنده

123مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 ستاره های شمال. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی